ŠKOLA ŠTÚDIUM ZDRUŽENIA DOKUMENTY PREDMETY KONTAKT
Charakteristika Partneri Projekty Fotogaléria Produkty

Projekt: Knihomoli Európy – Multilaterálne partnerstvo
Bookworms of Europe – Multilateral partnership

Dobré čitateľské schopnosti tvoria dôležitú súčasť základných zručností aké by mal mať každý Európan. Realita je však často iná a žiaci so slabými čitateľskými zručnosťami riskujú sociálne vylúčenie v neskoršom živote. Všetky školy zapojené do partnerstva Comenius sú situované v rôznych regiónoch na vidieku a v mestách a niektoré sa nachádzajú v sociálne a ekonomicky znevýhodnených regiónoch s vysokou mierou nezamestnanosti. Používanie jazyka a sociálno - komunikačné zručnosti žiakov z partnerských škôl naliehavo potrebujú zlepšenie. Z toho dôvodu si partnerstvo kladie za úlohu objavovať stále nové inovačné metódy na dosiahnutie tohto cieľa. Všetci si uvedomujeme naliehavú potrebu zlepšiť porozumenia ako aj čitateľské zručností u žiakov. Preto podporujeme čítanie vo všetkých oblastiach a predmetoch vzdelávacieho programu ako nástroj učenia sa a ako systematický a horizontálny predmet, ktorý pomáha zlepšiť vedomostnú úroveň u žiakov a ich celkový prospech. V neposlednom rade čitateľské návyky u žiakov a pocit radosti z čítania prispievajú k zrelosti našich študentov a podporujú rozvoj ich kritického myslenia.
Ciele projektu:
- zlepšenie čitateľskej a pisateľskej gramotnosti
- rozvíjať kreativitu v učiteľoch a študentoch.
- zvýšiť celkový záujem o knihy
- podporiť jazykové postoje a zlepšiť komunikačné kompetencie
- podporiť čítanie funkčných a vecných textov
- interkultúrne výmeny, spolupráca a zlepšenie zručností IKT
Mobility:
-projektové stretnutie (učitelia, žiaci, pracovníci zapojení do projektových aktivít) v niektorej z partnerských organizácií. Hosťujúce školy sú zodpovedné za zorganizovanie čitateľských sedení, stretnutí a návštev. Každá škola si vytvorí dramatické krúžky a zrealizuje divadelné projekty na rovnakú tému/s rovnakým textom.
-študijná návšteva vedenia školy
-výmena učiteľov
-účasť na podujatiach organizovaných v rámci Programu celoživotného vzdelávania