NÁŠ ÚŽASNÝ ÚSPECH

Naša trieda, 3.AJ, sa zapojila do 10.ročníka súťaže This Human World. Zadanie bolo jasné: Spolu za lepšou budúcnosťou. Našou úlohou bolo natočiť krátke video, v ktorom danú tému čo najlepšie vystihneme. Nápady sa kopili od začiatku školského roka. Do tvorby a vymýšľania scén sa zapájala takmer celá trieda, až kým sme nedospeli k finálnej verzii. Zo všetkých zaslaných videí, ktorých bolo spolu 80, sa to naše umiestnilo na 1. mieste. Tým sme dostali skvelú príležitosť navštíviť Viedeň a zúčastniť sa filmového festivalu This Human World, na ktorom sa premietal aj náš krátky film pred viac ako 800 divákmi. Keďže festival sa organizuje pod záštitou Informačnej služby OSN (UNIS - United Nations Information Service), dostali sme možnosť, ktorá sa hocikomu nenaskytne, a to prehliadku budovy OSN vo Viedni. Práve tam sme mali možnosť stretnúť sa so slovenským veľvyslancom v Rakúsku, ktorý je aj multilaterálnym veľvyslancom v OSN, pánom Petrom Mišíkom, ktorému sme položili zopár otázok.
Sme radi, že sme sa takéhoto projektu mohli zúčastniť, nabrali inšpiráciu a skúsenosti do života. Veľká vďaka patrí pani profesorke Dobiaš, ktorá nás do súťaže prihlásila a podala pomocnú ruku, keď bolo treba a v neposlednom rade nášmu spolužiakovi, Maxovi Pospíšilovi, ktorý odviedol na videu veľký kus práce.