ŠKOLSKÁ JEDÁLEŇ
Oznamy školskej jedálne na školský rok 2010/2011

Oznamy školskej jedálne na školský rok 2023/2024 - všeobecné pokyny

-        stravná jednotka:

príma až kvarta:                                                   1,70 € + 0,30 € réžia = 2,00 € za obed

kvinta až oktáva a 4- a 5-ročné gymnázium:      1,90 € + 0,30 € réžia = 2,20 € za obed

-        ak budete uhrádzať stravu trvalým príkazom  (pravidelná platba mesačne v rovnakej výška a v rovnakom čase – zadáva si rodič vo svojej banke), postupujte prosím nasledovne:

1.     príkaz zadajte na č. účtu: SK82 8180 0000 0070 0031 1871

2.     splatnosť úhrady musí byť zadaná tak, aby bola platba pripísaná na účet ŠJ najneskôr 25. deň predchádzajúceho mesiaca, posledná úhrada musí byť zrealizovaná v máji /platba na jún/; posledná platba maturitných ročníkov by mala byť zrealizovaná v mesiaci apríl

3.     variabilný symbol bol rodičom zaslaný na e-mailovú adresu; do správy pre prijímateľa uveďte meno a triedu, ktorú dieťa navštevuje  /hlavne ak meno platiteľa je odlišné od mena dieťaťa /

4.     mesačná platba je :          príma až kvarta:                                              40,00 € - len ak si rodič                                                  dieťaťa nepožiadal o dotovanú stravu

kvinta až oktáva a 4- a 5-ročné gymnázium: 44,00 € - okrem žiakov I.AJ , ktorí boli prijatí na štúdium z 8. ročníka ZŠ a rodičia požiadali o dotovanú stravu

5.     preplatky stravy budú vrátené 2x do roka, a to na konci kalendárneho roka a na konci školského roka

6.     úhradu nie je potrebné preukazovať v ŠJ

-    ak budete uhrádzať stravu na základe oznámenia zo ŠJ o výške poplatku na konkrétny mesiac

( predpis na mesiac ponížený o prípadný preplatok za odhlásenú stravu), postupujte prosím nasledovne:

1.     20-teho v mesiaci dostane rodič na e-mailovú adresu zadanú v zápisnom lístku a žiak do triedy oznam o výške úhrady na nasledujúci mesiac. Stravu je potrebné uhradiť najneskôr do 25-teho v mesiaci, v ktorom bol oznam zaslaný ( strava sa uhrádza na mesiac vopred ).

2.     V prípade, že platba na mesiac september nebude pripísaná na účet ŠJ do 31.8.2023, rodičovi bude zaslaný do 5.9.2023 oznam o výške platby na mesiac september a október 2023 spolu. Do 4.1.2024 bude rodičom zaslané oznámenie o výške platby na mesiace január a február 2024 spolu.

3.     Úhradu je potrebné preukázať potvrdením o zrealizovanej platbe v kancelárii ŠJ v papierovej forme, prefotený v telefóne alebo poslať doklad na adresu monika.polonecova@gymgolnr.sk alebo katarina.mosatova@gymgolnr.sk najneskôr v posledný pracovný deň predchádzajúceho mesiaca.

4.     Zo sumy na príslušný kalendárny mesiac sa odpočíta včas odhlásená strava ku dňu vydávania oznámenia .

5.     O prípadnom inom termíne úhrady stravy informujeme rodičov na oznámení

Ak platba nebude pripísaná na účet ŠJ alebo nebude odovzdaný doklad o úhrade najneskôr v posledný pracovný deň predchádzajúceho mesiaca a žiak nemá preplatok stravného z predchádzajúceho obdobia, prvý pracovný deň v mesiaci bude zo stravy odhlásený až do úhrady a preukázaní úhrady stravy.

-    ak rodič alebo zákonný zástupca žiaka, ktorý navštevuje  1.-4.ročník 8-ročného štúdia alebo 1.ročník 5-ročného štúdia a bol prijatý z ôsmeho ročníka ZŠ prihlásil svoje dieťa na stravovanie a požiadal o dotovanú stravu, uhrádza jednorazovo preddavok na spotrebovanú stravnú jednotku, na ktorú nebola poskytnutá dotácia do 25.8.2024 na č. účtu SK82 8180 0000 0070 0031 1871:

príma až kvarta:                                            40,00 €

I.AJ:                                                               44,00 €

Podmienkou poskytnutia dotovanej stravy je účasť na vyučovaní  a odobratie prihláseného obeda. Ak sa žiak nezúčastní výchovno-vzdelávacieho procesu a neodhlási sa zo stravy a to aj v prípade, že si prvý deň choroby odobral obed alebo sa žiak zúčastní výchovno-vzdelávacieho procesu a neodoberie si prihlásený obed, bude mu táto strava účtovaná z preddavku v plnej výške.

-        zo stravy sa odhlasuje a prihlasuje najneskôr predchádzajúci varný ( pracovný ) deň vopred do 13,00 hod., a to  telefonicky – č. t. 037/640 96 54, osobne v kancelárii ŠJ alebo cez internetové prihlasovanie ŠJ aktivované na základe prihlášky ( prihláška na internetové prihlasovanie je na stránke školy v časti ŠKOLA-STRAVOVANIE a na edupage v časti JEDALEŇ alebo v kancelárii ŠJ ) Horeuvedené mailové adresy na zasielanie dokladov o úhrade neslúžia na odhlasovanie zo stravy.

-        ak sa stravník bude chcieť odhlásiť zo stravovania natrvalo, odhlásenie je potrené vykonať osobne v kancelárii ŠJ alebo telefonicky, ihneď po obdržaní oznámenia o výške platby na nasledujúci mesiac, najneskôr do začiatku  nového mesiaca

-        za včas neodhlásenú stravu sa náhrada neposkytuje

-        obedy sa vydávajú len na čipové karty; náhradné stravné lístky sa vydávajú len na nevyhnutne potrebný čas  v prípade poškodenia alebo straty čipovej karty

-        v prípade opakovaného nepoužívania čipovej karty a nutnosti vydávať žiakovi náhradný lístok bude tento priestupok riešený v spolupráci s riaditeľstvom školy