ANGLICKÝ JAZYK
WORKSHOP na ZUŠ Rosinského
Dňa 24.05.2016 sme sa my, žiaci I.AJ , zúčastnili workshopu, ktorého cieľom bolo ukázať nám ako to funguje vo svete divadla a herectva. Na začiatku sme mali možnosť pozrieť si prezentáciu mladých žiakov ZUŠ-ky v historickej tragédií od Williama Shakespeara- Rómeo a Júlia. Po ukážke, sme sa rozdelili do 4 hlavných skupín: tanečná, dramatická, hudobná a výtvarná. Celé dopoludnie sme intenzívne pracovali v skupinách pod drobnohľadom skvelých učiteliek z tejto školy. Tanečníci sa učili menuet, herci sa učili správnej intonácií, hudobníci spievali a výtvarnícka skupina pracovala na videu o láske v dnešnej dobe. Na poludnie sme sa všetci stretli v tanečnej sále a začali s prípravami finálnej prezentácie. Išlo to ako po masle a tak sme už o hodinu inscenáciu, so všetkým čo k tomu patrí, predviedli.
Celé predpoludnie sa nám veľmi páčilo a dúfame, že sa budeme môcť opäť niečoho podobného zúčastniť aj na budúci rok.