ANGLICKÝ JAZYK
Naši Goliankári sa opäť činili! Tentokrát si vzali na starosti americký sviatok Thanksgiving, aby nám pripomenuli, že aj keď žijeme v nie ideálnej dobe, stále je veľa vecí, za ktoré môžeme byť vďační.

Žiaci triedy II.A sa úlohy organizátorov zhostili naozaj bravúrne. Zábavnou a zároveň edukatívnou formou zorganizovali celú udalosť od výzdoby, cez súťaže, až po odmeny pre víťazov.Študenti pre svojich mladších spolužiakov pripravili dokonca aj slavnostné občerstvenie - vlastnoručne upečené koláče podľa amerických tradícií Dňa vďakyvzdania a ovocný punč. Akcie sa zúčastnili dve triedy – I.A a I.B, samozrejme, oddelene, aby sme predišli zbytočnému zmiešavaniu tried. Začali sme prezentáciou o pôvode tohto sviatku, jeho význame a venovali sme sa aj rôznym zaujímavostiam. Nasledovali kvízy, súťaže, ručné práce, nevyhli sme sa ani kreatívnemu skladaniu básní v anglickom jazyku, ktoré dopadlo nad naše očakávania.

Máme šikovných žiakov, ktorí sa do každej úlohy pustia s radosťou a elánom a výsledok je, ako aj v tomto prípade, dokonalý. Všetkým zúčastneným patrí naša obrovská vďaka.