ANGLICKÝ JAZYK
V dňoch 30.3.2022 až 1.4.2022 sa Jakub Remeň, žiak Gymnázia, Golianova 68 v Nitre zúčastnil slávnostnej ceremónie odovzdávania medzinárodných ocenení Juvenes Translatores v Bruseli za najlepší preklad vo svojej krajine. Túto celoeurópsku súťaž organizuje každoročne Európska Komisia a príležitosť zúčastniť sa ceremónie získava 27 najlepších mladých prekladateľov krajín Európskej Únie.

V rámci trojdňového programu sa Jakub stretol so slovenským prekladateľom pracujúcim pre Európsku komisiu, navštívil múzeum európskej histórie ale najmä sa stretol so svojimi rovesníkmi, mladými ľuďmi z celej Európy, ktorí sú taktiež lingvistickými nadšencami. V posledný deň bola na programe slávnostná ceremónie, kde dostal Jakub, ako jeden z troch víťazov, možnosť prihovoriť sa všetkým účastníkom. Vo svojom prejave vyzval mladých ľudí, aby sa aktívne zaujímali o svoje životné prostredie a poukázal na to, že práve oni sú generáciou, na ktorej prístupe teraz vo vzťahu k našej planéte najviac záleží.

Jakub pri tejto príležitosti na pôde premís Európskej Únie veľmi zodpovedne reprezentoval nielen svoju školu ale aj celé Slovensko. Počas návštevy hlavného mesta Európskej Únie bolo 27 víťazov súťaže rovnocennými partnermi po všetkých stránkach a toto stretnutie v nás všetkých umocnilo pocit rovnoprávnosti členských krajín Európskej Únie.