BIOLÓGIA

- konal sa v termíne: 6.11 – 10.11.2017
- aktivity PK :

Zaujímavosti z neživej prírody
- test na overenie získaných vedomostí žiakov z neživej prírody
- realizácia na hodinách biológie
kvarta (Pá)
Zaujímavosti zo živočíšnej ríše
- test na overenie získaných vedomostí žiakov
- realizácia na hodinách biológie
- tercia (Pá)
Zábavná biológia
- realizácia na hodine biológie
- príma (HL)
- súťaž jednotlivcov: osmesmerovka, tajničky, priraďovačky
Biologický milionár
-vedomostný kvíz
- II. A (Vz), II.B (Kš), II.C (Hl), III.AJ (Hl), VI. SXA (Vz) na delených
hodinách biológie
Učíme sa navzájom
-žiaci 4.ročníka BIC (Kš) pracovali so žiakmi II.SA (na 2 hodinách – počas 3. a 4. hodiny v piatok)
-prezentácie, súťaže, kvízy, pokusy z biológie človeka

Prednáška „Moderné trendy v biológii“ na Katedre botaniky a genetiky Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre (žiaci BIC – 9.11.2017 – 4. – 6. hodina)
Najskôr si žiaci vypočuli doc. RNDr. Františka Strejčeka, PhD. o skúmaní jadierok bunkách embryí, o klonovaní a mohli pozorovať mikroskopické preparáty oocytov.
Ďalej naši žiaci mali možnosť pozorovať mikroskopické preparáty osteocytov diviaka, jeleňa, medveďa a dozvedeli sa o spôsobe prípravy týchto preparátov zo stehennej kosti zvierat. Pootm nasledovala tretia prednáška doc. Ing. Idy Petrovičovej, PhD. v laborátóriu, ktoré má medzinárodne akceptovateľný certifikát kontroly kvality analýz pre toxikologické analýzy v biologickom materiáli v environmentálno-medicínskej oblasti pre oxidačné metabolity DEHP (5-OH-MEHP v moči a 5-carboxy-MEHP v moči) a DBP (MiBP) v moči. Oboznámila ich s problematikou ftalátov s ktorými sa stretávame každý deň a sú pre človeka nebezpečné. Na záver žiaci absolvovali prehliadku skleníka, dozvedeli sa o spôsobe pestovania a starostlivosti daných rastlín, taktiež mali prehliadku po pozemku, kde sa pestujú liečivé rastliny a listnaté a ihličnaté stromy.

Prednáška o civilizačných ochorenia – zorganizovaná pre I. A, prednášku uskutočnila MUDr. Šótová , dňa 9.11.2017

Prednáška o poskytnutí prvej pomoci – 6 dievčat zo Strednej zdravotníckej školy Pracovali so žiakmi I.A triedy na šiestich stanovištiach (resuscitovali, učili sa ako ošetriť zlomeniny, poskytnúť prvú pomoc, ....) dňa 9.11.2017.