BIOLÓGIA
Odborná exkurzia a prednáška v sídle Správy CHKO Ponitrie.
Dňa 26. 03. 2018 sa žiaci I. PA zúčastnili odbornej exkurzie a prednášky na Samovej ulici v Nitre, kde sídli Správa CHKO Ponitrie. Prostredníctvom odbornej prednášky Mgr. Ľuboša Vadela, PhD. mali možnosť spoznať rastlinstvo a živočíšstvo žijúce na území chránenej krajinnej oblasti Ponitrie. Mgr. Ľuboš Vadel, PhD. zaujal žiakov zaujímavými ukážkami fotografií. Žiaci sa tiež dozvedeli o inváznych rastlinách rastúcich na území Slovenska a ich podrobnej charakteristike. Po odbornej prednáške si pozreli dokument o chránených živočíchoch žijúcich na danom území. Po prednáške si mohli pozrieť vystavenú expozíciu zvierat. Druhá časť exkurzie bude pokračovať 20.6.2018. Žiaci si pod vedením strážcov prírody budú môcť pozrieť náučný chodník.