Dňa 22. 10. 2014 sa výber žiakov z tried 1. A, 1. B a KNA zúčastnil odbornej exkurzie z dejepisu na Morave pod názvom Po stopách Cyrila a Metoda. Navštívili sme Velehrad, kde sme si mali možnosť pozrieť nádhernú románsko-gotickú baziliku, v ktorej sú umiestnené vzácne obrazy s výjavmi zo života slovanských vierozvestcov Konštantína a Metoda. Žiaci interaktívne riešili zaujímavo pripravené úlohy z pracovných listov, ktoré im boli poskytnuté lektormi počas odborného výkladu.
Zaujímavá bola tiež prehliadka archeoskanzenu v Modréj, kde sme si prezreli názornú ukážku slovanského opevneného sídliska – hradiska, z obdobia Veľkej Moravy (9. storočie).
Navštívili sme i Múzeum J. A. Komenského v Uherskom Brode, v ktorom boli nielen informácie o živote a diele veľkého učiteľa národov, ale bola tu inštalovaná aj výstava k 100. výročiu prvej svetovej vojny.
Exkurzia sa študentom veľmi páčila. Vedomosti, ktoré takýmto spôsobom získali, využijú na hodinách dejepisu, slovenského jazyka a literatúry, umenia a kultúry.