Medzinárodná geografická olympiáda v Sankt Peterburgu
júl-august 2013

Celá predmetová komisia geografie gratuluje Filipovi Čermákovi, študentovi IV.KA k mimoriadnemu úspechu - Filip ako člen slovenského družstva sa umiestnil na 9.mieste v medzinárodnej súťaži – v geografickej olympiáde. Tomuto vynikajúcemu výsledku predchádzali jeho víťazstvá v obvodnom, krajskom a celoštátnom kole 41.ročníka GO kategória F v školskom roku 2012/2013.
Filip o súťaži: V dňoch 27. 7- 1. 8. 2013 som sa s dvomi ďalšími žiakmi zúčastnil Medzinárodnej geografickej olympiády v Rusku, v meste Sankt Peterburg, ktorú každé dva roky organizuje National Geographic. Súťaže sa zúčastnilo 18 tímov z celého sveta a v silnej konkurencii náš slovenský tím obsadil 9. miesto. Doposiaľ to bolo najúspešnejšie umiestnenie.
Súťaž mala dve časti. V prvej časti sme museli vytvoriť v anglickom jazyku prezentáciu o meste Sankt Peterburg z materiálu, ktorý sme sami získali hľadaním najznámejších miest v meste. V druhej časti sme riešili náročný test, kde boli otázky z celého sveta. Ruská geografická spoločnosť pre účastníkov pripravila program, počas ktorého sme videli dominanty mesta. Súťaž aj program sa mi veľmi páčili, okrem zážitkov, ktoré som si priniesol domov, som nadviazal priateľstvá so súťažiacimi z celého sveta.