NEMECKÝ JAZYK
Dobrovoľníčka Selma z Nemecka

Od októbra 2020 pôsobí na našej škole dobrovoľníčka z Nemecka – Selma Konrad.
Má 18 rokov, pochádza z mesta Königsee v spolkovej krajine Durínsko /Thüringen/.
K nám sa dostala cez dobrovoľnícky program v UNESCO a zostane do konca školského roka. V Nemecku je dobrovoľnícka činnosť veľmi uznávaná.
Mnohí žiaci ju poznajú z online hodín, z prípravy na olympiádu, maturitnú skúšku alebo skúšku DSD I. Od apríla sa môže stretávať s našimi žiakmi konečne aj osobne.

Niečo o Selme:
Má troch súrodencov. V roku 2020 zmaturovala a od jesene 2021 chce pokračovať v štúdiu na univerzite v Drážďanoch. Jej cieľom sú medzinárodné vzťahy. Veľmi dobre hovorí po anglicky, ovláda aj taliančinu a španielčinu. Športuje, hrá na violinu a klavír, vášnivo rada číta, dokonca sama píše príbehy a básne. Tiež sa zaujíma o politiku, sama sa v nej angažuje.

Tešíme sa, že tu Selmu máme a naši žiaci sa tak môžu rozprávať s rodenou Nemkou.

ARCHÍV