NEMECKÝ JAZYK
Sacherova torta – skvost medzi rakúskymi jedlami

Žiaci 1.A si priblížili v čase vyučovania Viedeň a nazreli do jej histórie. Rozhodli sa počas prázdnin prekvapiť svojich rodičov a ukázať im, že nemčina im robí radosť nielen v škole, ale i vo voľnom čase.
Viedeň, ktorá je perlou medzi rakúskymi mestami, priblížili nám to práve pečením Sacherovej torty. Tento skvost medzi dezertmi napiekli sami vo svojich domácnostiach. Príbeh Sacherovej torty totiž začal, keď knieža Metternich dal svojmu šéfkuchárovi za úlohu pripraviť dezert pre seba a svojich hostí. Keďže bol kuchár chorý, úlohy sa ujal 16-ročný Franz Sacher, ktorý vytvoril originálny tvar Sacherovej torty. Rodičia i naši študenti si študentskú „Sacherku“ nevedeli vynachváliť a vychutnali si ju s radosťou a ich rodičia i s viedenskou kávou. Veď ako sa hovorí: „Láska ide cez žalúdok.“
I.Jakubičková

ARCHÍV