Slávnostné odovzdávanie jazykového diplomu DSD II
Dňa 7.05.2014 si 16 žiaci VIII.OKA slávnostne prebrali diplom jazykovej skúšky Sprachdiplom DSD II. Táto skúška je na úrovni C1 a študenti môžu po jej získaní študovať na nemeckých alebo rakúskych univerzitách. 14 žiaci ju zvládli na úrovni C1 a 2 žiaci na nižšej úrovni B2:

B.Barátová, Š.Berec, N.Brúnaiová, M.Grisová, M.Horáková, M.Jelenák, Z.Košíková, D.Kučerová, L.Kyžňanská, J.Oravcová, I.Pavlíková, R.Pucher, R.Szabó, Z.Švantnerová, L.Zátková, A.Zelenajová

Za účasti študentov, ich vyučujúcich, riaditeľov gymnázií, primátora Nových Zámkov, odbornej poradkyne Centrály pre zahraničné školstvo (ZfA) pani Gudrun Telge a ďalších hostí prebehlo v priestoroch Csemadoku v Nových Zámkoch príjemné kultúrne podujatie a 50 študentov z Nitry, Nových Zámkov, Komárna a Šale si prevzalo diplomy za úspešné absolvovanie skúšky z oblastí: porozumenie čítaného a hovoreného textu, písomná a ústna komunikácia. Diplomy im odovzdal kultúrny atašé veľvyslanectva SRN.
Zároveň sa poďakoval prítomným riaditeľom škôl za ich dlhoročnú angažovanosť, ktorej cieľom je, aby nemčina mala na ich školách výnimočné postavenie. Ohodnotil výborné výsledky študentov a každému absolventovi odovzdal osobne jazykový diplom „DSD II“.
Trom najlepším z každého gymnázia odovzdala pani Telge knihy, z našej školy dosiahli najlepšie výsledky:
Beáta Barátová, Dominika Kučerová, Marcela Grisová

Slávnostný ráz podujatia zvýraznil aj hodnotný kultúrny program – divadelné predstavenie a hudobné a tanečné vystúpenia žiakov.

K získaniu Sprachdiplomu našim študentom srdečne gratulujeme!