Exkurzia „ Berlín – Postupim – Drážďany“

Počas štvordňovej exkurzie, ktorá sa konala v dňoch 8.-11.10.2014, mali možnosť vybraní žiaci nášho gymnázia vyskúšať svoje jazykové vedomosti v praxi a zároveň spoznať množstvo zaujímavých miest v Nemecku. Cieľom exkurzie bola návšteva Berlína, ktorý patrí k najväčším mestám v Európe. Berlín ako hlavné mesto Nemeckej spolkovej republiky je významným centrom kultúry, politiky, médií a vedy v Európe. Atmosféru Berlína si žiaci užili počas dvoch dní, kde navštívili:
Ríšsky snem, Brandenburgskú bránu, triedu Unter den Linden, múzejný ostrov, Pergamon- múzeum, radnicu, televíznu vežu, Alexanderplatz, triedu Kürfurstendamm, Európa centrum, Kaiser-Wilhelm-Gedächtniskirche, Potzdammerplatz, Check point Charlie, múzeum Berlínskeho múra a taktiež sa plavili loďou po Spréve, ktorá naskytla krásny výhľad na obe strany mesta.
Ďalší deň pokračovali prehliadkou mesta Postupim, kde ich predovšetkým zaujal historický zámok Cecilienhof a prekrásne sály a záhrady zámku Sansouci.
Posledný deň patril Drážďanom – prehliadke historického centra mesta, katedrále Frauenkirche, Semperovej opery. Najväčším zážitkom však bola prehliadka Zwingra- obrazárne starých majstrov.