Karneval, fašiangy v Nemecku
Dňa 16.02.2015, na tzv. Rosenmontag, sa konal na gymnáziu prvýkrát školský projekt NEJ: Karneval, fašiangy v Nemecku. Vyučujúce NEJ spolu s triedou II.SA sa rozhodli predstaviť žiakom túto tradíciu tak, ako prebieha dlhé roky v Nemecku. Tu sa stretávajú známi, prezlečení do kostýmov a masiek, na hlavnej ulici, zúčastňujú sa sprievodu v maskách, zabávajú sa, tancujú, spievajú. „Hlavným“ mestom karnevalu je Köln, hlavným jedlom šišky – Krapfen a hlavnou postavou šašo – der Narr.

K projektu na našej škole patrili: sprievod v maskách, fašiangové piesne, vyhodnotenie 3 najkrajších masiek – dostali sladké ocenenie, prehliadka panelov s informáciami o tejto tradícii, výstavka kostýmov, sledovanie videa o karnevale v Kolíne, ochutnávka šišiek, jazykové hry pre malých i veľkých.
Vyučujúce pripravili pre žiakov aj súťaž o zvykoch a tradíciách počas karnevalu v Nemecku. Zúčastnili sa jej trojčlenné družstvá zo 6 tried. Najlepšie znalosti preukázali žiaci tried: II.AJ, V.KNA a II.BJ, ktorí obdržali sladkú odmenu.
Žiakom sa najviac páčili masky a chutili, samozrejme, šišky, ktoré pre nich pripravili pani kuchárky zo školskej jedálne.

Also, wir treffen uns beim Karneval in einem Jahr wieder!