GOLIANKO MÁ TALENT

Dňa 2. 6. 2014 sa uskutočnila v priestoroch PKO v Nitre študentská talentová show Golianko má talent. Akciu pripravila Žiacka školská rada Gymnázia na Golianovej ulici v Nitre v spolupráci s vedením školy. Moderátormi akcie boli členovia ŽŠR: Linda Ristemiová zo VII. SPA, Jozef Štěpánek zo VII. SPB, Silvia Hubinská z II. AJ a Barbora Bodáková z III. D. Súťažilo sa v dvoch kategóriách: HLAS a TALENT. V oboch vystúpilo sedem súťažných čísel, šance boli vyrovnané.
V kategórii HLAS vystúpili:
Nikola Ivaničová z III. TA (Tomáš Klus – Cesta),
Lukáš Dávid zo VI. SXB (Luciano Pavarotti – O sole mio),
Alica Ligačová zo VII. SPA (Desmod – Zostane ticho),
Lilia Anna Kónyová z I. A (Adelle – Make you feel my love),
Katarína Muchová z I. BJ (Indina Mensel – Let it go),
Sevim Nagyová z I. BJ (Mariah Carey – Hero),
Martina Koniariková a Giovanni Ricci z II. AJ (Christine Aguilere – Beautiful).
Viacerých súťažiacich sprevádzal svojou hrou na klavíri Juraj Janoško z I. A.
V kategórii TALENT vystúpili:
Adriana Matláková z III. TA (flauta),
Alžbeta Hulínová z III. TA a Zdenka Halgašová zo VII. SPA (fitness),
Peter Kováč zo VI. SXB a Šimon Rico zo VII. SPB (diabolo),
Michal Ďurovič z I. BJ (kúzelník),
Paula Rýchla z I. A a Veronika Záňová z II. B (moderné tanečné štýly),
Dominik Vančo z III. D (karate),
Ján Škorec z III. D (bicie).
Odbornú porotu akcie zastrešovali: predsedníčka poroty RNDr. Marta Rácová (riaditeľka školy), Mgr. Daniela Gundová (riaditeľka Krajského osvetové strediska v Nitre), Štefan Pčelár (spevák skupiny Jamestown, finalista Superstar 2013), PhDr. Vlasta Zelenková (vyučujúca slovenského jazyka a literatúry, náuky o spoločnosti a filozofie), Mgr. Soňa Kisová (vyučujúca estetickej výchovy, umenia a kultúry, hudobnej výchovy), Veronika Komendáková (členka ŽŠR).
Na základe hodnotenia výsledkov odbornou porotou prvé tri miesta obsadili:
O v kategórii HLAS:
1. miesto – Martina Koniariková a Giovanni Ricii (II. AJ),
2. miesto – Lukáš Dávid (VI. SXB),
3. miesto – Sevim Nagyová (I. BJ).
O v kategórii TALENT:
1. miesto – Michal Ďurovič (I. BJ),
2. miesto – Paula Rýchla (I. A) a Veronika Záňová (II. B),
3. miesto – Dominik Vančo (III. D).
HLAS PUBLIKA získal LUKÁŠ DÁVID.
Víťazi boli odmenení hodnotnými cenami. Všetci súťažiaci získali odmenu za účasť a odvahu.
Študenti Gymnázia na Golianovej ulici v Nitre sú vďační vzácnemu hosťovi Štefanovi Ičovi Pčelárovi, ktorý ochotne spestril študentskú akciu svojím spevom v sprievode Kristíny Uhlíkovej (našej bývalej študentky). Vďaka patrí aj študentskej kapele, ktorá nesúťažne zahrala a zaspievala v zložení: Alica Ligačová zo VII. SPA, Ján Škorec z III. D, Juraj Janoško z I. A, Peter Kováč zo VI. SXB, Giovanni Ricii z II. AJ, Matúš Papšo (bývalý študent našej školy).
Študenti Gymnázia na Golianovej ulici v Nitre ocenili talentovú súťaž pozitívne, prijali ju s nadšením, a preto konštatujeme, že akcia sa vydarila a priniesla očakávaný výchovný i relaxačný cieľ.
Pani riaditeľke, RNDr. Marte Rácovej, ďakujeme za podporu i možnosť realizácie 1. ročníka študentskej talentovej show, ktorou sa odštartovali prípravy osláv 95. výročia založenia školy.