ŠKOLA ŠTÚDIUM ZDRUŽENIA DOKUMENTY PREDMETY KONTAKT
späť na hlavnú stránku
Európsky projekt-Dejepis
ŠK.ROK 2022/2023

Projekt: EXKURZIA z dejepisu – „Korunovačná Bratislava“
Miesto konania: Bratislava, Devín
Dátum odchodu: 03.06.2023 (sobota)
Počet účastníkov: 32 (triedy I.C + I.A, I.B),
2 pedagogickí zamestnanci (Mgr. Silvia Tóthová, Mgr. Barbora Zmeková)

Študenti vycestovali dňa 3.6. 2023 zo školy o 8.00 hod. Prvá zastávka bola na hrade Devín. Prezreli sme si okolie a následne sme absolvovali prehliadku Devína, kde sa práve v čase našej návštevy konali Kniežacie dni. Nasledoval presun k Bratislavskému hradu. Sprievodca nám veľmi pútavo porozprával o historických faktoch aj zaujímavostiach, mali sme možnosť prezrieť si, okrem interiéru, aj barokové záhrady. Podhradím sme sa presunuli k Michalskej bráne, odkiaľ sme sa vydali na prehliadku historického centra mesta Bratislava. Našu exkurziu sme zakončili pri soche M. R. Štefánika na krásnom nábreží Dunaja.Názov projektovej aktivity: Odborná exkurzia „Spiš – perla Slovenska“
Počet účastníkov: 36 žiakov
2 pedagogickí zamestnanci: Mgr. Silvia Tóthová, Mgr. Martina Koprdová

Študenti vycestovali dňa 12.05. 2023 . Po príchode do Spišskej Novej Vsi sme mali možnosť obzrieť si historické námestie mesta, ktoré je výnimočné svojím šošovkovitým tvarom.
V sobotu sme deň začali návštevou Spišského Podhradia, kde sme absolvovali návštevu Spišskej Kapituly a pokračovali sme obhliadkou synagógy Spišského Podhradia. Neskôr sme sa presunuli do Rímskokatolíckeho kostola Ducha Svätého v Žehre, kde nám zaujímavým a detailným výkladom priblížili pôvod a význam fresiek na stenách kostola a zároveň sme sa dozvedeli dôležité informácie o histórii kostola. Náš sobotňajší program sme zakončili výstupom na Spišský hrad, kde sme mali možnosť zažiť historickú atmosféru medzi ruinami kedysi mohutnej pevnosti. Naša nedeľa sa niesla v duchu spoznávania historického mesta Levoča, kde sme navštívili Radnicu, Dom Majstra Pavla, Kláštor Minoritov. Naše potulky Spišom sme zakončili Katedrálou Levoča, kde sme mali možnosť vidieť slávny oltár Majstra Pavla, ktorý je najvyšším zachovalým svojho druhu na svete.
V neposlednom rade exkurzia utužila medzitriedne vzťahy a kolektív nášho Golianka.Dejepisný krúžok