ŠTÚDIUM
Príďte študovať k nám

Sme modernou strednou školou s takmer storočnou históriou.
Máme:
• dobré meno,
• výborné externé hodnotenie nezávislým inštitútom INEKO,
• kvalitný školský vzdelávací program, ktorý ponúka vysokú voliteľnosť hodín pre žiaka, čo umožňuje profiláciu žiaka najmä v závere štúdia k jeho budúcej profesií,
• vysokú úspešnosť prijatia našich absolventov na VŠ.

Uchádzačom ponúkame možnosť študovať v 3 formách štúdia: 4-ročné štúdium, 8-ročné štúdium, 5-ročné bilingválne štúdium.

Naviac žiakom ponúkame:

• študovať v zahraničí,
• cestovať, pracovať v medzinárodných a školských projektoch,
• študovať podľa individuálnych učebných plánov pre talentovaných športovcov,
• vystupovať na vlastných Benefičných koncertoch školy,
• pracovať v žiackej školskej rade a redakčnej rade školského časopisu Ozvena
• zúčastniť sa lyžiarskych a snoubordingových kurzov, kurzov letných pohybových aktivít, kurzov ochrany života a zdravia, plaveckých kurzov, školy v prírode a pod.

4-ročné štúdium
• Je určené pre žiakov, ktorí končia 9. ročník ZŠ.
• Prvý cudzí jazyk je anglický a druhý cudzí jazyk si vyberá žiak podľa svojho uváženia a možností školy - nemecký, ruský, španielsky a francúzsky jazyk.
• V druhej polovici štúdia žiak sám rozhoduje o svojej profilácií, na základe ktorej si žiak vyberá voliteľné predmety - 3. ročník (4 hodiny) a 4. ročník (12 hodín).
• Zoznam voliteľných predmetov sa každoročne prispôsobuje potrebám a predstavám žiakov, ktoré kopírujú požiadavky VŠ.
• Žiakom ponúkame možnosť získať medzinárodne uznávaný certifikát Sprachdiplom DSD I. a II. – škola získala status školiaceho centra.

V školskom roku 2019/2020 ponúkame žiakom možnosť študovať v týchto triedach 4-ročného štúdia:
1. Anglická trieda - posilnené vyučovanie anglického jazyka, vyučovanie anglického jazyka aj lektorom z Veľkej Británie, jazykové pobyty v zahraničí ( Veľká Británia, Španielsko,...), aktivity žiakov bilingválnych tried, možnosť získať medzinárodne uznávané jazykové certifikáty priamo v škole.
2. Trieda Informatika - upravené vyučovanie informatiky, rozšírený obsah predmetu informatika, možnosť získať ECDL - Európsky vodičský preukaz na počítače, široký výber voliteľných predmetov z informatiky. Absolventom sa ponúkajú v budúcnosti možnosti lepšieho a finančne výhodnejšieho uplatnenia v danej profesii.
3. Všeobecná trieda - učebný plán tejto triedy zabezpečí dôslednú prípravu žiaka na maturitnú skúšku a budúce vysokoškolské štúdium, žiakom študujúcim v tejto triede je ponúknuté najmä v závere štúdia získať jazykové certifikáty prípadne ECDL - Európsky vodičský preukaz na počítače.
Napriek zameraniu tried vo všetkých troch triedach je ponechaná vysoká voliteľnosť hodín samotným žiakom v závere štúdia.
Uchádzači o 4-ročné štúdium na prihláške na strednú školu uvádzajú kód študijného odboru 7902 J gymnázium. Výber triedy, v ktorej chce uchádzač študovať, uvedie zákonný zástupca žiaka až pri zápise na štúdium.

4r1920.pdf

5-ročné bilingválne štúdium s druhým vyučovacím jazykom anglickým

• Štúdium je určené pre žiakov 8. a 9. ročníka ZŠ s výborným prospechom.
• Druhým vyučovacím jazykom je jazyk anglický. Ďalší cudzí jazyk je niektorý z jazykov – nemecký, španielsky, rusky a francúzsky podľa výberu žiaka.
• V anglickom jazyku sú vyučované predmety: matematika, chémia, informatika, umenie a kultúra, občianska náuka.
• Súčasťou bilingválneho štúdia je jazykový pobyt v Londýne.
• Žiak môže v závere štúdia spolu s maturitným vysvedčením získať aj štátnicové vysvedčenie na základe úspešne vykonanej maturitnej skúšky z anglického jazyka na C1 úrovni.
• Na vyučovaní anglického jazyka sa podieľa anglický lektor.

5r1920.pdf

8 – ročné štúdium

• Je určené pre žiakov, ktorí končia 5. ročník ZŠ.
• trieda má posilnené vyučovanie cudzích jazykov a informatiky a naviac, učebný plán tejto triedy ponecháva žiakom možnosť výberu voliteľných predmetov v posledných dvoch ročníkoch štúdia.
• Prvý cudzí pre žiakov tejto triedy je jazyk anglický. Druhý cudzí jazyk si žiak volí podľa vlastného výberu a možností školy. V ponuke je nemecký jazyk, španielsky jazyk, francúzsky a ruský jazyk.
• Súčasťou učebného plánu je plavecký kurz a škola v prírode.

8r1920.pdf