späť na hlavnú stránku
PK VÝCHOV
Úspech našich študentov gymnázia!
V súťaži o najkrajší hrad pre kampaň DETSTVO BEZ NÁSILIA sme získali vďaka internetovému hlasovaniu víťazstvo. Za 1. miesto celému tímu žiakov z V.KNA gratulujeme! Cenou bol výlet pre študentov do Bratislavy, exkurzia s výkladom na Úrade vlády SR a Národnej rady SR. Po absolvovaní prehliadky oboch inštitúcií sa konal slávnostný obed v reštaurácii Parlamentka spojený s odovzdávaním cien a diplomov za účasti koordinátorov projektu.


Zaujala nás kampaň, ktorá bola vyhlásená Národným koordinačným strediskom pre riešenie problematiky násilia na deťoch v spolupráci s Centrom Slniečko, išlo o problematiku detí ohrozených násilím. Súťažný tím s pedagógom vytvorili 3-rozmerný objekt hradu s nádhernou záhradou a premostením nad búrlivou vodou. Dielo je symbolikou, hradby chránia pred vonkajšími útokmi a dodávajú pocit istoty a bezpečia, krásna záhrada je oáza pokoja a lieči dušu, most nad vodou je možnosť prechodu ponad nástrahy života z vonkajšieho nebezpečného sveta do sveta hradu - bezpečia, nádeje, pokoja a fantázie.

Mottom pri tvorbe bol výrok :
Zistil som, že odvaha nie je neprítomnosť strachu, ale víťazstvo nad ním. Odvážny človek nie je taký, čo nepociťuje strach, ale taký, čo strach porazí.”
Nelson Mandela