späť na hlavnú stránku
PK VÝCHOV
HISTORICKÁ BUDAPEŠŤ

V stredu 18.4.2018 sa uskutočnila odborná exkurzia z oblasti umenia a kultúry ,,Historická Budapešť“ pre triedy 2.A, B, C , VI. SXA, 3.AJ.
Študenti nášho gymnázia navštívili jedno z najzaujímavejších miest Európy, ktoré je považované za Paríž východu. Maďarská metropola Budapešť / 525km2/ , vlastne dve mestá po oboch stranách Dunaja: Buda–Budín je na pravom brehu, ovenčená hrebeňom hôr a väčšia Pest–Pešť na plochom východnom brehu. Panoráma na brehu Dunaja sa podľa UNESCO zaraďuje do svetového dedičstva.
Komentovaná autobusová prehliadka nám priblížila mesto na Dunaji, nádherné stavby, múzeá, divadlá, zelené parky. Pešia prehliadka pokračovala jedným zo symbolov Budapešti prechodom cez Reťazový most - Széchényi Lánchíd, ktorý spája obe časti mesta.
Videli sme Rybársku baštu, Mátyášov kostol, Hradný palác, Maďarskú národnú galériu, pozemnú lanovú dráhu, novogotickú budovu Parlamentu, čo je najkrajší a najväčší parlament v Európe a ďaľšie monumentálne stavebné pamiatky ako sú Bazilika sv. Štefana, budova Štátnej opery a široký bulvár Andrássy út., Námestie Hrdinov.