Slovenský deň na Golianku

Posledný marcový deň na Gymnáziu, Golianova 68, Nitra patril slovenským tradíciám. Aktivitu zorganizovala žiacka školská rada a jej zámerom bolo pripomenutie slovenských zvykov a tradícií, priblíženie folklóru a v neposlednom rade aj ochutnávka typickej slovenskej kuchyne. Študenti pripravili „slovenský stôl” s rôznymi dobrotami - mastný chlieb s cibuľou, domáce klobásky, lokše, podpecníky, žinčicu, oštiepok, bryndzu, koláče a nechýbalo tradičné privítanie chlebom a soľou. Vestibul zdobila výstava slovenských krojov a výšiviek.
Študentov školy zaujali predovšetkým tradičné slovenské tance a hra na harmonike, ktorú si nacvičili ich spolužiaci. Pripravované aktivity nielen oživili vyučovanie a spríjemnili záver pracovného týždňa, ale prispeli k formovaniu národného povedomia, hrdosti a úcty k tradíciám a hodnotám. Záujem, s ktorým sa aktivita u študentov stretla, priniesol ovocie v podobe krásneho zážitku z toho, čo Slovensko ponúka a na čo môžeme byť právom hrdí...