ŠKOLA ŠTÚDIUM ZDRUŽENIA DOKUMENTY PREDMETY KONTAKT
Filip Naštický, II.AJ- dlhodobá mobilita Erasmus+ Taliansko, 6 mesiacov
Čaute!
Ubehol už mesiac a pól od môjho príchodu a stále nemôžem uveriť čo všetko sa mi prihodilo. Od ÚŽASNÝCH jedál až po historickú architektúru. Išiel som sem s veľa emóciami a mám pocit že odídem s ešte viac. Lepšiu hostiteľskú rodinu som si ani nemohol priať, pretože všetci sú veľmi priateľský a chápu že byť v cudzej krajine môže byť zo začiatku stresujúce. Spoznal som veľmi veľa priáteľských a dobrých ľudí. No najväčší úspech zatiaľ vidím v učení sa taliančiny. Aspoň raz týždenne sa snažím sponzať okolité pláže alebo nádherné mestá a musím povedať že vždy to stojí za to. Takto Vám posielam niektoré z mojich zážitkov a výletov.

Ľudmila Demeterová, II.B- Erasmus+ dlohodobá mobilita, Belgicko, 6 mesiacov
Dobrý deň ,
Vôbec sa mi nechce veriť, že už som takmer mesiac a pol na svojom 6 mesačnom pobyte v Belgicku :)
Keď som nasadala do lietadla mala som trochu obavy čo ma čaká , aká bude rodina , škola.. Ale akonáhle som prišla na AFS camp a zoznámila sa s ostatnými študentmi všetok strach opadol. Poviem Vám internacionálne priateľstvá sú to najlepšie čo môžete mať. Moja host rodina sa skladá z otca Pascala, mamy Anneleen a dvoch mladších sestier Evelyn a Hanna. Sú úžasní ,vďaka nim sa cítim skoro ako doma. Spoločne sme navštívili Brusel ,ktorý sa mi velmi páčil.

Erasmus+ dlhodobé mobility - Zara z II.AJ, Španielsko
Ahojte!
Znie to až priam neuveriteľne, keď si poviem, že to už je mesiac, čo som v Španielsku. Pred pobytom som nonstop bola s neskutočným množstvom očakávaní, ktoré sa každým momentom tu stávajú skutočnosťou. Odkedy som priletela, môj život sa stal absolútne nepredvídateľným. Nikdy neviem, aká nová challenge ma čaká. S istotou môžem povedať, že už len za tento prvý mesiac som sa naučila veľa či už o španielskej kultúre, jazyku, o ľuďoch v mojom okolí alebo aj o samej sebe. Touto cestou zdieľam s vami niektoré momenty, ktoré som zažila a verím, že bude ešte mnoho ďaľších, ktoré uvidíte :)