ŠKOLA ŠTÚDIUM ZDRUŽENIA DOKUMENTY PREDMETY KONTAKT
Erasmus+, Kanárske ostrovy
V decembrový týždeň od 11.12 do 16.12. 2023 sa na španielskom ostrove Gran Canaria stretli študenti a učitelia so svojimi rovesníkmi a kolegami zo Španielska a Fínska. Vďaka projektu Erasmus + opäť dostali príležitosť spoznať iný školský systém i bežný rodinný život na španielskom ostrove Gran Canaria, ktorý je súčasťou autonómneho spoločenstva Kanárske ostrovy. Vyskúšali si i spoluprácu v medzinárodných tímoch, ktorých úlohou bolo natočiť spoločné video. Hlavnou témou bolo využitie vody. Oboznámili sa so spôsobom získavania jedlej soli z morskej vody a navštívili i zariadenie, ktoré slúži na odsoľovanie morskej vody, ktorá sa potom bežne využíva. Navštívili archeologické múzeum a spoznali zaujímavú históriu Kanárskych ostrovov. Dostali i príležitosť naučiť sa základy surfovania vo vlnách Atlantiku. Stretnutie troch kultúr a výmena vzájomných skúseností bola pre všetkých obohacujúca a nezabudnuteľná.