ANGLICKÝ JAZYK
Tak ako po minulé, aj tento rok sa uskutočnila exkurzia triedy I.AJ do Londýna, hlavného mesta Veľkej Británie. Za sprievodu p. profesoriek Evy Dobiaš, Renáty Bohuslavovej a vynikajúceho sprievodcu, pána Attilu z cestovnej kancelárie, mali možnosť žiaci bilingválneho štúdia spoznať a vidieť na vlastné oči miesta, o ktorých si dovtedy hovorili len na hodinách. S využitím viacerých dopravných prostriedkov typických pre Londýn - akými sú vlak, metro, dvojposchodový autobus Doubledecker a loď - sa dostali k Buckinghamskému palácu a Londýnskemu parlamentu. Poprechádzali sa po Greenwichi a viacerých londýnskych parkoch, na vlastnej koži pocítili ruch na Oxford Street a Camden Market a nechali sa ohromiť China Townom a štvrťou Soho. Preskúmali históriu v slávnom Britskom múzeu, krásu umenia si vychutnali v National Gallery. V London Dungeon odhalili pravdu o veľkom požiari z roku 1666 a Jackovi Rozparovačovi. Vychutnali si panorámu mesta z London Eye a St Paul´s Cathedral. Výlet plný zážitkov bol pre triedu aj skvelým teambuildingom.