ŠPANIELSKY JAZYK
Študijný pobyt Španielsko 2020, Valencia

Naši študenti sa v dňoch 1.- 8.marca 2020 zúčastnili študijného pobytu vo Valencii. Súčasťou pobytu bol jazykový kurz v najlepšej jazykovej škole Hispania, filmové predstavenia v školskom kine a exkurzie v popoludňajších hodinách. Navštívili sme historické centrum mesta, spoznali umenie známych tvorcov graffiti i park Turia, ktorý je najdlhším parkom v Európe - meria 12 kilometrov. Veľkolepým zážitkom bola návšteva Oceánografického múzea, kde sme nahliadli do hlbín mora a zažili skutočnú show s delfínmi. Nezabudli sme ani na nedeľný oddych na krásnej pláži Malvarrosa. V hosťovských rodinách sme spoznali život bežných ľudí a ochutnali domácu kuchyňu. Sučasťou kurzu bol aj kurz salsy a spoločná ochutnávka španielskej sladkej dobroty - churros con chocolate. Cieľom pobytu bolo motivovať študentov do ďalšieho štúdia španielčiny. Vrátili sme sa domov plní nezabudnuteľných zážitkov a s túžbou vrátiť sa do Valencie.