OBČIANSKA NÁUKA
V novembri a decembri 2019 PhDr. Zelenková so študentmi seminára z občianskej náuky (III. roč., septima) a seminára zo psychológie (IV. roč., oktáva) zorganizovala projektovú aktivitu Solidarita, ktorej cieľom bola spolupráca so Špeciálnou základnou školou internátnou a Praktickou školou na Čermáni v Nitre a charitatívna zbierka pre mentálne postihnuté deti z danej školy.
12. 12. 2019 výber študentov SON bol účastný na XVIII. ročníku Prehliadky tvorivosti ŠZŠ Nitrianskeho regiónu, a tým podporil talent detí zo špeciálnych škôl.
17. 12. 2019 navštívili študenti PSY Špeciálnu základnú školu internátnu a Praktickú školu na Čermáni v Nitre. Odovzdali deťom vyzbierané darčeky: omaľovávanky, farbičky, kancelárske papiere, farebné papiere, plyšové hračky, skladačky, knihy a iné. Študenti seminára psychológie absolvovali odbornú prednášku od zástupkyne školy Marty Rejkovej o mentálnych poruchách osobnosti i o systéme a fungovaní špeciálnych škôl. Študenti nášho gymnázia si vyskúšali aj teoretické vedomosti zo psychológie v praxi. Na niekoľko hodín sa stali osobnými asistentami špeciálnych pedagógov a osobne pracovali s deťmi rôzneho stupňa mentálneho postihnutia.
Za organizáciu charitatívnej zbierky a spoluprácu naši študenti dostali ďakovný list od vedenia Špeciálnej základnej školy na Čermáni.