OBČIANSKA NÁUKA
Dňa 23. 10. 2023 sa uskutočnilo elektronické kolo celoslovenskej súťaže Olympiády o Európskej únii. Našu školu reprezentovali: Natália Labovská z OKA, Dávid Valent zo IV. A a Viktor Lukács z III. B.
Z 250 tímov postúpili do finále súťaže, ktorá sa uskutočnila 10. 11. 2023 v Trnave. V celoslovenskom finále, ktoré prebehlo prezenčne, získali 1. miesto. Okrem zaujímavých vecných cien náš tím dostal aj poukaz na zájazd do Štrasburgu. Študenti sa osobne zoznámili s europoslancami Michalom Wiezikom a Ivanom Štefancom.
Vyhlasovateľom súťaže je Fakulta sociálnych vied Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Záštitu nad podujatím prevzala predsedníčka Európskeho parlamentu Roberta Metsola a Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky, partnerom sa stala Kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku, Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku a europoslanci.