NEMECKÝ JAZYK
Brána jazykov otvorená pre žiakov gymnázií a základných škôl na Gymnáziu J.Kráľa v Zlatých Moravciach privítala 26 družstiev a medzi nimi i náš súťažný tím Golianko. V exteriéri gymnázia podľa pripraveného harmonogramu prechádzali súťažiaci 18 stanovišťami, riešili úlohy v anglickom, nemeckom alebo v ruskom jazyku so zameraním na európske kultúrne poznatky. Zadania boli formulované hravou formou, preverili nielen ich jazykové zručnosti, ale i postreh, rýchlosť a tímovú kooperáciu. Po hodinách súťaženia skončili naši študenti na krásnom 4.mieste (z 26 miest). Iba bod ich delil od 3.miesta. Veľmi sa tešíme z úspechu a srdečne Patrikovi Jakubičkovi Danielke Račkovej a Viliamovi F?ldešimu gratulujeme!

ARCHÍV