NEMECKÝ JAZYK
SchulBrücke Europa 2022 - Weimar

Medzinárodný projekt SchulBrücke Europa oslavuje tento rok už 20.výročie svojej existencie a naša škola je jeho súčasťou už od začiatku. Projekt organizuje Nemecká Národná nadácia (Deutsche Nationalstiftung) v spolupráci s Európskou vzdelávacou organizáciou pre mládež so sídlom vo Weimare (EJBW). Cieľom projektu je „stavanie mostov“ medzi školami, medzi mladými ľuďmi z rôznych európskych krajín.

Tento rok malo 8 našich žiakov opäť možnosť zúčastniť sa tohto výnimočného projektu a vycestovať v dňoch 21.-28.októbra do nemeckého mesta Weimar. Tu sa stretli s ďalšími študentami z Nemecka, Poľska a Bulharska. Žiaci diskutovali o témach z oblasti ekológie, ekonómie, rovnoprávnosti, vzdelávania a spolunažívania v EU. Okrem toho si vyskúšali svoje zručnosti v zaujímavých workshopoch, ako je mobilný žurnalizmus, kreatívne písanie, umelecká tvorba a filozofická debata. Veľmi obľúbenou súčasťou projektu je medzinárodný bufet, kde každá krajina predstaví špeciality a typické chuťovky. Počas ôsmich projektových dní mali žiaci možnosť spoznávať krásne mesto Weimar a jeho bohatú históriu a samozrejme budovať nové priateľstvá.

ARCHÍV